Bliv medlem af Danmarks stærkeste netværk
Som medlem af Dansk Projektledelse bliver du en del af Danmarks stærkeste netværk, med projektet i fokus - og du opnår bl.a. gratis gå-hjem-møder, tidsskriftet Projektledelse og rabatter på litteratur.
Du er sat i spidsen for en spændende og vigtig forandring – og der er visse personer, som du har svært ved at overbevise. Måske har du ligefrem oplevelsen, at nogen modarbejder dig. Det er dog sjældent intentionen.
På dette webinar får du svar på
Forstå før du kan lede – DiSC kan hjælpe
For at lede andre skal man først kunne lede sig selv. DiSC modellen giver dig en stærkere indsigt og kan bruges til at forstå dig selv og andre bedre. Kun ved at erkende, at alle har styrker og bidrag, kan vi stå stærkere i os selv og i mødet med andre.
Kunsten er at opdage, at der typisk er en god intention bag den adfærd, som frustrerer os. Jeg vil illustrere, hvordan vi bliver bedre til at opdage, når dette sker – og tale med jer om, hvordan vi kan bruge denne viden til at stå stærkere.
Jeg glæder mig til at møde dig!
Tine Kragh, Ejer og ledelseskonsulent og indlægsholder
Tilmelding senest den 23. maj
Arrangementet er gratis for medlemmer af Dansk Projektledelse. Er du ikke medlem koster det kr. 900 ekskl. moms.
Bliver du forhindret i at deltage?
Hvis du bliver forhindret beder vi dig om – hurtigst muligt og helst senest den 23. maj før kl. 12, om at kontakte os.
Måske kan du hjælpe en anden fra ventelisten – med at få din plads.
8:30 Velkomst og introduktion