Valg til bestyrelsen i Dansk Projektledelse

//af

Dansk Projektledelse er godt i gang med planlægningen af 2026, hvor en af opgaverne er valg til bestyrelsen.

Hvis du har lyst til at blive en del af bestyrelsen, skal du melde dit kandidatur til os senest den 15. januar 2026 pr. mail til info@danskprojektledelse.dk

Ring eller skriv endelig til formand Judith Parus, hvis du vil vide mere om arbejdet i bestyrelsen eller har andre spørgsmål.

Kontaktinformationer:
Judith Parus, Bestyrelsesformand
formand@danskprojektledelse.dk
+45 2966 5557

Formand, Judith Parus
Jeg brænder for projektledelse, der giver værdi i organisationerne, dette uanset metode, type eller størrelse. Jeg har en master i projektledelse, og har arbejdet med forskellige aspekter af projektledelse gennem flere år – projektdeltager, projektleder, PMO samt porteføljestyring, og været medlem af Dansk Projektledelse gennem flere år. Jeg er ansat i Færdselsstyrelsen som projektleder og PMO konsulent.